Reflexní masáž plosky nohou

Reflexní masáž plosky nohouReflexologie nohou je léčebnou i diagnostickou metodou, jejíž pomocí lze významně ovlivňovat činnost a hlavně správnou funkci vnitřních orgánů a ostatních částí těla bez použití farmaceutických léčiv. Podněcuje tělo k tomu, aby se regenerovalo samo zevnitř. Podporuje uvolňování toxinů, dále přemíry fyzického a emocionálního napětí a stres. Reflexní masáž může provádět nejen odborník v rámci terapie, ale i členové rodiny sobě navzájem nebo i člověk sám sobě. Může okamžitě ulevit od akutní bolesti nebo potíže. Provádí-li se pravidelně několikrát denně, může pomoci i při dlouhodobých chronických onemocněních, kdy klasická léčba nezabírá.

Reflexní terapie může pomoci také při:                

  • bolesti zad, potížích se spánkem
  • migrénách
  • redukci stresu a jeho projevech
  • uvolňování endorfinů
  • potížích se zažíváním, acidóze
  • zvyšování hladiny energie

Reflexní masáž plosky nohouNa chodidle každého člověka se nachází množství větších i menších plošek a bodů, které jsou nervovými reflexy propojeny s vnitřními orgány, jejichž aktivaci lze podpořit také zdravotním cvičením. Systém těchto reflexních plošek se nachází i na rukou. Je to, jako by se celé tělo se všemi jeho částmi promítalo do oblasti chodidla nebo ruky, každá část těla má tedy na chodidle nebo ruce svůj zmenšený obraz. Plošky mačkáme nejlépe palcem, kolmo do tkáně, s tempem přibližně jedno zmačknutí za 1-2 sekundy.

Jsem žákem našich nejlepších reflexologů – manželů Patakyových. Tento typ reflexologie patří do tzv. nové školy reflexologie, jejímž představitelem byl náš asi nejgeniálnější reflexolog, fytoterapeut a mistr alternativní medicíny Ing. Jiří Janča, Csc.

Ústředním tématem technologie Patakyových je důkladné uvolnění krční páteře. Využívají se postupy mačkání reflexních bodů na chodidle, masáž v sedě i na lůžku. K maximálnímu efektu je zapotřebí aktivní účast klienta, neboť reflexní plošky je vhodné mačkat několikrát denně (přibližně po 15-25 zmačknutí).

Ceník reflexní terapie

  • Reflexní masáž plosky nohou 35 min    400,- Kč

Kontaktní informace

Romana Margetová
Staré náměstí 23
Sokolov
356 01
Česká republika
IČ:
75550245
DIČ
Účet : ČESKÁ SPOŘITELNA :2425758369/0800