Baňkování + ošetření páteře třezalkovým olejem

Baňkování je velice stará metoda pocházející patrně z Číny, avšak zmínky o této metodě nalezneme i v kultuře Egyptské, Indii či Řecku. Nejstarší skutečný doklad o používání baněk je egyptský  Ebersův papyrus, lékařský text napsaný přibližně 1550 let př. n.l.

Baňkování je metoda, která se používá na onemocnění a problémy pohybového aparátu. Na kůži se přikládají baňky – nejčastěji skleněné, nověji však i plastové či silikonové, v nichž se vytvoří podtlak, který způsobí přisátí na pokožku. V pojetí čínské medicíny se baňky přikládají na určená místa –akupunkturní body, meridiány, reflexní zóny apod., nebo se používají k masáži.

Baňkami můžeme docílit  návratu tvz. "zapadlých obratlů".

Baňkovací masáž má tu obrovskou výhodu, že svaly a zatuhlá místa uvolní mnohem lépe a pronikne mnohem hlouběji,
než bychom docílili např. klasickou masáží. Zatuhlá místa lépe prohřeje a prokrví. Navíc zatuhlé svaly se již samotných principem „nasátím“
do baňky roztáhnou a povolí, namísto jakéhosi „utlačování“ svalů při běžné masáži. Tam, kde se 90 minut klasickou masáží  pokouší obnovit uvolnění zatuhlých svalů, baňkováním elegantně docílíme za 30 min.

Po baňkování mohou vzniknout podkožní hematomy, „kakaové skvrny o velikosti mexického dolaru“,  které však do několika dní zmizí.
Hematomy způsobené baňkami na pohmat nebolí.

Obecné účinky:
Zrychluje se metabolismus v kůži
Stimuluje se krevní a lymfatický oběh
U kloubů se zvyšuje sekrece synoviální tekutiny
Stimulují se nervová zakončení
Uvolnění spasmů

Kontraindikace:
Opilost, nadměrná únava, hlad
Tuberkulóza
Těžké jaterní a srdeční onemocnění (cirhóza, ascites, srdeční selhání)
Těžké otoky
Úrazy, zlomeniny, křečové žíly
Onkologická onemocnění, rakovina kůže, maligní tumory
Poškozená kůže (infekce, popáleniny, exémy)
Krvácivé stavy (purpura, hemofilie, leukemie)

Baňkování se provádí cca 20 minut a my využíváme této doby ještě k ošetření páteře léčivým domácím třezalkovým olejem. U dlouhodobých potížích páteře totiž ošetření třezalkovým olejem umožní nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které vycházejí z páteře.
Jeho použití je účinné také při roztroušené skleróze.

Naše zkušenosti:

Jak vám třezalkový olej může nejlépe pomoci při vleklých bolestech páteře? Často tyto bolesti vznikají totiž vysycháním meziobratlových plotének a zde je jednoduchý návod na pomoc.

Při poloze v leže na břichu, kdy máme založené baňky se vytvoří kolem páteře prohlubeň, do které nalijeme vrstvičku třezalkového oleje a necháme působit také 20 minut. Proto provádíme u nás ošetření baňkami i třezalkovým olejem najednou. Olej se vstřebá do meziobratlových plotének, které nabobtnají, přestávají utlačovat nervy, vycházející z páteře a touto jednoduchou cestou můžeme dosáhnout značné úlevy.

Ceník Baňkování

Baňkování + ošetření páteře třezalkovým olejem 20 min     5 x 300,- kč          celkem 1.500,- Kč

Jedno baňkování 300,- Kč.

Doporučeno 1 x týdně
 

Zaujalo vás naše provedení baňkování s použitím třezalkového oleje, nebo je chcete někomu darovat pomocí dárkového šeku?
 Napište nám, rádi vám poradíme. Nezapomeňte do políčka Vaše zpráva*
zapsat název procedury o kterou máte zájem.

Kontaktní informace

Institut RM
Šachetní 135
Královské Poříčí
357 41
Česká republika
IČ:
75550245
DIČ
Účet : ČESKÁ SPOŘITELNA 2425758369/0800, IBAN: CZ22 0800 0000 0024 2575 8369, BIC: GIBACZPX

Všeobecné obchodní podmínky pro masérské, rekondiční a regenerační služby v Institutu RM, nebo v Letním centru Institutu RM.