PRAVIDELNÉ CVIČENÍ ČCHI-KUNG 
(dvouměsíční permanentky)
Každé úterý  od 17:00 -18:15 h 
V Insitutu RM na Statku Bernard provozujeme pravidelné cvičení čchi-kung.
Cvičí se jednou týdně po dobu školního roku a o prázdninách a státních svátcích se necvičí. Pokud si cvičitel nedomluví jiné podmínky.
Můžete se k nám kdykoliv přidat.

Cvičení k posílení životní energie, posílení tělesné a duševní kondice, imunity i koncentrace  

Předcvičuje Romana Fojtíková

Cvičení v Institutu

Záměrem Institutu není v žádném případě hromadné cvičení. V Institutu jsme zařídili ke cvičení malý sál, kde chceme cvičit v malé skupince. Lektor po celou dobu věnuje pozornost každému ze cvičenců. V krátké době se ze skupinky cvičenců stávají přátelé a vzájemně se podporují. Záměrem Institutu je pochopení síly v pravidelném cvičení léčivého čchi-kungu.

Každý druhý měsíc otevíráme nové kurzy pro začátečníky i pokročilé.

Pojďte si s námi pravidelně zacvičit a tím : 
-    zlepšit zdravotní stav
 -    zklidnit duši
 -   zkvalitnit a prodloužit aktivní část života
 -   najít nové přátele
 -   radovat se ze života


Co je to čchi-kung?

Čchi-kung ve volném české překladu znamená práce s energií. Je to starodávné učení, které se v Číně hojně rozvíjelo téměř 3000 let. Toto cvičení je určeno pro pěstování zdraví, síly, vitality a dlouhověkosti. Jsou to jednoduché sestavy cviků prováděné se zapojením dechu, mysli a těla. Čchi-kung představuje soubor regeneračních cviků, které rozvíjejí ohebnost, sílu, houževnatost a odlnost proti chorobám. Čchi-kungu se věnují miliony lidí na celém světě a toto cvičení jim přináší komplexní , celoživotní a všestranný trénink.  Při pravidelném cvičení čchi-kungu získáváme lepší psychickou odolnost, pevnější zdraví a radost ze života. Existují různé styly čchi-kungu s různými specializacemi a zaměřením.

Pravidelným cvičením čchi-kungu lze rozvíjet životní energii, odolnější imunitní systém, pevnou citovou rovnováhu a duchovní vědomí, v němž se proměňují naše stereotypy a předpoklady, které omezovaly náš tělesný i duševní rozvoj
i komunikaci s přírodou a vesmírem.
Je rovněž určen pro uvolnění svalstva, zlepšení pohyblivosti kloubů, podpoře krevního oběhu a rozvoji flexibility,
síly, houževnatosti a imunity.
Toto nenásilné cvičení v sobě odráží přirozené pohyby přírody a pomáhá vytvářet spojení s vnitřním proudem čchi, odbourávat blokády v toku životních sil a napojit se na přirozený zdroj léčivých sil.
Každý z nás má někde hluboko v sobě místo plné energie, zdraví a štěstí. Pomocí čchi-kungu můžeme toto místo nespoutané vitality a harmonie navštívit, zbavit se tělesného i duševního stresu, detoxikovat tělo i mysl a navrátit se do přirozeného stavu pevného zdraví, vnitřního klidu a duševního jasu. Čchi-kung je ideální doplněk léčby chronických bolestí, astmatu, cukrovky, vysokého krevního tlaku, migrén a dokonce i rakoviny a slabého srdce a jako takový nabízí způsob, jak získat kontrolu nad tělesným, duševním i duchovním zdravím, k němuž patří i dlouhý a spokojený život.


Cena dvouměsíční permanentky  ( většinou 8 lekcí, 1 lekce á 100,- Kč ) ..............  800,- Kč
Září, říjen 2023 8 lekcí á) 100,- Kč .......... 800,- Kč 
Jednorázově ( jedna lekce ) ............. 120,- Kč

 

Pokud Vás podání cvičení čchi-kung pod vedením R. Fojtíkové zaujalo, nebo chcete koupit permanentku pro někoho blízkého napište nám, nebo zavolejte. Rádi Vám vaše dotazy ke cvičení zodpovíme.

Přihlašovací formulář :

  • První video čchi-kung s Institutem RM   Image zde.
  • Cvičení čchi-kung na Statku Bernard  Image  zde.
  • Cvičení čchi-kung s Mírou. Vánoční  Image  zde.
  • Cvičení čchi-kung v zimě na Jesenici- rozcvička  Image  zde.
  • Cvičení čchi-kung na Jesenici v rámci pohybového víkendu  Image  zde.
  • Cvičení čchi-kung na Statku Bernard z r. 2021  Image zde.

Kontaktní informace

Institut RM
Šachetní 135
Královské Poříčí
357 41
Česká republika
IČ:
75550245
DIČ
Účet : ČESKÁ SPOŘITELNA 2425758369/0800, IBAN: CZ22 0800 0000 0024 2575 8369, BIC: GIBACZPX

Lenka Hlaváčková (16.5. 2023)

Moc děkuji za Romanku a za její vedení při čchi-kungu. Cítím, že je to přesně to, co jsem už dlouho potřebovala.          Jako kdyby další dílek puzzle zapadnul na své místo. Její lekce jsou takové povznášející. Až cestou domů jsem si při řízení uvědomila lehkost svých rukou bez všech náramků, kamínků a hodinek.... Jen vzlétnout. Děkuji i za tento poznatek.          A děkuji i všem ostatním, že jsme se tak hezky sešli.


Věra (1.12.2022) 

Úžasná oáza klidu a příjemných lidí, skvělé cvičení čchi-kung, kde se cítíte pohodově i když vám to ze začátku nejde, ale věřím že se vše, hlavně díky trpělivosti a osobnosti Romanky zlepší.