JAPONSKÁ MASÁŽ SHIATSU          

SHIATSU je japonská forma práce s fyzickým tělem. Vyvinula se jak na základě různých disciplín orientální medicíny včetně akupunktury a herbalismu, tak z nutričních a cvičebních programů. Podobně jako jiné formy masáží se zaměřuje na uvolnění a posílení. Využívá přirozenou energii těla.   

Vznikla jako holistická terapie, jenž léčí tělo, mysl i duši.
Využívá-li se správně, pacient se zbavuje fyzických i citových problémů.

Slovo „shiatsu“ se skládá ze „shi“ (= prst) a „atsu“ (= tlak).  Při práci se však využívá nejen tlaku prstů, nýbrž i loktů, dokonce kolen. Aby se zapojilo skutečně celé tělo, je důležité, aby tlak prostupoval od vnějších vrstev těla směrem dovnitř. Pacient může pociťovat jak příjemné uvolnění, tak i lehkou bolest.

Shiatsu – je masáž původem z Japonska, která stojí na základech tradiční čínské medicíny, teorii pěti prvků a systému energetických drah (meridiánů). 12 hlavních meridiánů vytváří v těle energetickou síť, která vyživuje vnitřní orgány a je úzce spojená s myslí a emocemi. Cílem této masáže je zprůchodnit meridiány a dovolit energii v přirozeném toku tělem. Harmonické rozložení energie pak pozitivně ovlivňuje naše zdraví i psychickou pohodu.

Shiatsu se provádí na matraci položené na podlaze, v pohodlném oblečení ,
neboť při tlaku a kontaktu terapeuta s tělem pacienta je toto pro léčeného vhodnější.

   Jak Shiatsu působí?                                                                   

Základním cílem je přirozené proudění životní energie Čchi meridiány. Někdy bývá proudění blokováno překážkami a následovanými zdravotními obtížemi. Shiatsu tyto blokády účinně odstraňuje.

Účinky terapie Shiatsu:
Potlačuje stres, podporuje imunitní systém​, ​stimuluje krevní oběh, zklidňuje nervovou soustavu

Indikace:
Stres, napětí, nespavost, bolesti zad, kloubů, bolesti hlavy, trávicí potíže, sportovní poranění, menstruační bolesti, celková vyčerpanost, prevence. 

Cena za Shiatsu masáž činí 900,- Kč za 50´, nebo 1100,- Kč za 80´

Zaujala vás japonská masáž Shiatsu, nebo ji chcete darovat někomu pomocí dárkového šeku? 
Napište nám, rádi vám poradíme. Nezapomeňte do políčka Vaše zpráva* zapsat název masáže o kterou máte zájem.

 


Hana (31.1.2022)

Absolvovala jsem Shiatsu masáž 3x a Romanka má zázračné ruce. Přestaly mě bolet záda, žaludek a byla jsem nabitá energií, kterou jsem už dlouho neměla. Doporučuji všem

 

Kontaktní informace

Institut RM
Šachetní 135
Královské Poříčí
357 41
Česká republika
IČ:
75550245
DIČ
Účet : ČESKÁ SPOŘITELNA 2425758369/0800, IBAN: CZ22 0800 0000 0024 2575 8369, BIC: GIBACZPX

Všeobecné obchodní podmínky pro masérské, rekondiční a regenerační služby v Institutu RM, nebo v Letním centru Institutu RM.