Jednorázové rašelinové zábaly

Velice oblíbené před masáží na celkové uvolnění při bolestech zad.
Je to šetrnější varianta rešelinového zábalu. Kdy mezi fólií a netkanou textilií jsou 3  až 4 mm vrstvy rašelinové směsi s účinnými látkami, čímž je šetrnější k přírodě. Je zhotovena tak, aby nedocházelo k prosáknutí vody ze zábalu a následnému zašpinění pacienta. Proto následně po tomto jednorázovém zábalu je možno provádět masáž zad. Je to tepelná terapie kde je použit jednorázový plát a ohřátýrašelinový nosič tepla. Tímto způsobem je docíleno, žerašelinový zábal se bude postupně prohřívat. Dochází k pozvolnému uvolňování tepla přes rašelinový zábal. To znamená, že nehrozí žádný teplotní šok a zároveň si obklad zachovává požedovanou teplotu po celou dobu aplikace.

Doba působení 15 - 20 minut samotného jednorázového zábalu.

Jednorázové rašelinové zábaly jsou klasifikovány jako zdravotnický prostředek třídy 1.

Jedním z hlavních přínosů používání rašeliny je její tepelná kapacita. Ve srovnání s vodou je tepelná setrvačnost rašeliny 5,15krát delší, což podporuje hluboce působící tepelný efekt rašeliny s lokálním prokrvením organismu jako komplexní reflexní reakcí. Za zmínku stojí také biochemické benefity.Rašelina obsahuje huminové kyseliny, které se při přímé aplikaci stávají součástí komplexního působení rašeliny. 

Cena jednorázového rašelinového zábalu (15 - 20 min) + suchý zábal v dece (15 - 20 min) ......................... 300,- Kč
Cena jednorázového rašelinového zábalu ( 15 - 20 min) + klasická masáž zad a šíje (30 min) ..................... 700,- Kč 

Pokud vás jednorázové rašelinové zábyly zaujaly, nebo je chcete někomu darovat pomocí dárkového šeku jako dar zdraví a odpočinku
 napište nám, rádi vám poradíme. Nezapomeňte do políčka Vaše zpráva*
zapsat název procedury o kterou máte zájem.

M. Dörflerová (6.2.2023)
Tři týdny jsem trpěla jako pes. Bolesti ramen došly tak daleko, že jsem nemohla ani zvednout ruce, abych pověsila prádlo.
Vzpoměla jsem si však, že už jednou mi pomohli v Institutu RM na statku Bernard (tehdá problémy se sluchem- aplikovali mi asi 3 x ušní svíce s akupresurou a dočkala jsem se velkého zlepšení). Dnes jsem byla teprve potřetí na jednorázovém rašelinovém zábalu s masáží zad a hned jsem si objednala ještě dva termíny, protože už nyní zvedám ruce bez bolesti až nad hlavu. Institut RM chválím všude kudy chodim. Vřele doporučuji. Manželé Fojtíkovi jsou profíci.

Kontaktní informace

Institut RM
Šachetní 135
Královské Poříčí
357 41
Česká republika
IČ:
75550245
DIČ
Účet : ČESKÁ SPOŘITELNA 2425758369/0800, IBAN: CZ22 0800 0000 0024 2575 8369, BIC: GIBACZPX

 

 

Jak pomáhají :

Jaké problémy vyřešíte s jednorázovými rašelinovými zábaly

Jednorázové rašelinové zábaly patří mezi nejoblíbenější terapie v lázních. Najdete je v drtivé většině lázeňských provozů, kde má používání rašeliny k léčebným účelům velmi dlouhou historii. Nedají na ně dopustit ani profesionálové z řad terapeutů. Proč? Díky jejich mnohostrannému použití.

 

 Co vše dokážete s jednorázovými zábaly vyřešit:

 • Bolesti kloubů zad a páteře
 • choroby pohybového aparátu,
  • M. Bechtěrev
  • stavy po distorzích,
  • artrózy a spondylózy,
  • myalgie, myogelózy.
 • degenerativní onemocnění kloubů (zejména artrózu),
 • svalové kontraktury,
 • subakutní a chronické stavy revmatického a traumatického původu.

 

Při léčení problémů s pohybovým aparátem nemají rašelinové zábaly konkurenci.