JÍLOVÉ ZEŠTÍHLUJÍCÍ ZÁBALY

Jíly používané pro kosmetické a léčebné účely obsahují množství minerálních látek a stopových prvků, kterými můžete zásobit vaši pokožku. Některé jíly (např. černý jíl) obsahují navíc huminové kyseliny, které obsahuje především rašelina.

Účinky jílového zábalu:
důkladně čistí
regeneruje
působí preventivně proti vráskám
pomáhá při akné, vyrážkách, svědění, lupénce
osvěžuje unavenou pokožku
dobře absorbuje přebytky kožního mazu
harmonizuje tukovou rovnováhu pleti
zanechává pleť a pokožku matnou a zářící

Rašelina, jíly i ostatní peloidy obsahují velké množství minerálních látek, které jsou důležité pro naše tělo i naši pleť.
Na minerální látky není popsána žádná alergie. Chrání pleť před nepříznivými vlivy, zejména před UV zářením a pleť nedusí.

Zejména v případě zralejší pletí (okolo 50 let) potřebují buňky spodní vrstvy kůže být pod neustálou „kontrolou“ tří minerálů a to hořčíku, vápníku a fosforu, které jsou obsaženy v černém jílu a rašelině. Rašelina, černý jíl a sapropel obsahují velké množství sulfidické síry,
která je skvělým pomocníkem v boji proti plísním.


Doporučeno po zprovoznění lymfy.

 

Ceník Jílových zábalů

Jílový zábal 20+25 min     5 x 300,- Kč .....    celkem 1.500,- Kč
Jeden jílový zábal stojí 300,-Kč.

Zaujaly vás jílové zábaly , nebo je chcete někomu darovat pomocí dárkového šeku?
 Napište nám, rádi vám poradíme. Nezapomeňte do políčka Vaše zpráva*
zapsat název procedury o kterou máte zájem.

Kontaktní informace

Institut RM
Šachetní 135
Královské Poříčí
357 41
Česká republika
IČ:
75550245
DIČ
Účet : ČESKÁ SPOŘITELNA 2425758369/0800, IBAN: CZ22 0800 0000 0024 2575 8369, BIC: GIBACZPX

Všeobecné obchodní podmínky pro masérské, rekondiční a regenerační služby v Institutu RM, nebo v Letním centru Institutu RM.

Klikněte zde pro úpravu nadpisu

Jílový zeštíhlující tělový zábal 

 

Jíly obsahují množství minerálních látek a stopových prvků, kterými můžete zásobit vaši pokožku. Navíc obsahují huminové kyseliny, které naleznete především v rašelině. Jílové zábaly prohřívají a uvolňují svalstvo, působí proti bolestem, zvyšují prokrvení. Jíly mají regenerační účinky, důkladně čistí, působí preventivně proti vráskám, pomáhají při akné, vyrážkách, svědění, lupénce, osvěžují unavenou pokožku. Jíly dobře absorbují přebytky kožního mazu a tak harmonizují tukovou rovnováhu pleti. Na minerální látky obsažené v jílech není popsána žádná alergie. Chrání pleť před nepříznivými vlivy, zejména před UV zářením a pleť nedusí.

 

Co to je jíl ?
JÍL - ELIXÍR MLÁDÍ A KRÁSY NAŠICH PŘEDKŮ

Ještě jste neslyšeli o blahodárných účincích jílu? Přitom je pro své úžasné vlastnosti využíván již od nepaměti. Jedná se o horninu starou miliony let, která je tvořena z důležitých minerálů. Ty mají schopnost na sebe vázat škodlivé látky a zároveň hýčkají naší pleť, vlasy i organismus.

Jíl je před zpracováním vystaven slunečním paprskům, které ho nejen vysušují, ale také dodávají sílu jeho léčebným vlastnostem. Už ve starověkém Egyptě věděli, že prášek z jílu působí antibakteriálně a detoxikačně. Má silné protizánětlivé účinky a je obzvlášť úspěšný v boji s akné a ekzematickou pokožkou. Škodlivé látky a bakterie jednoduše absorbuje a vytáhne z kůže ven. Dále je bohatý na stopové prvky a minerály - vápník, křemík (podporuje tvorbu kolagenu v pokožce), sodík, draslík, hořčík, zinek, velice důležitý je obsah železa. Jsou zde zastoupeny také jílové minerály - smektit, chlorit, kaolinit, illit ad. Poměry jednotlivých složek se liší dle konkrétního druhu jílu. 

 

Kdy používáme
- Při sezonních virozách 

- Průdušková onemocnění 

- Ušní záněty a krční potíže 

- Bolesti šíje a páteře 

- Při problémech se štítnou žlázou 

- Onemocnění ledvin a také při jaterních a žaludečních potížích 

- Čistí póry a tím zabraňuje nepropustnosti pokožky 

- Černá vulkanická hlína se používaná pro léčbu akné a léčbu plísní (při pravidelném ošetřování je možné dosáhnout úplného vyčištění. 

- Huminové zábaly, jsou již po tisíciletí používány v léčbě chronických onemocnění k celkové detoxikaci organismu 

- Prokrvení 

- Hubnutí 

- Stimuluje lymfatický a oběhový systém 

 

Celo-tělový minerální zábal tvoří na kůži těsnicí vrstvu, která zvyšuje tělesnou teplotu. Tok krve se aktivuje a kyslík i živiny proniknou dokonce i do těch nejmenších krevních cév a tím stimuluje aktivitu ve všech vrstvách pokožky. Teplo pomáhá tělu eliminovat toxiny prostřednictvím potu a stimuluje metabolismus buněk.

 

 

Svrchní vulkanogenní černé jíly - těžba se nachází asi 30 metrů pod povrchem země, kde si po tisíciletí uchovávají svou sílu bez znečištění. V dnešní době všude přítomných chemických prostředků se nemůžeme divit nepříznivých efektů těchto látek. Ty se usazují v našem těle, a způsobují nejrůznější onemocnění nebo kožní projevy.

Všechny druhy tělových zábalů okamžitě čistí pokožku, zlepšují krevní oběh, pomáhají v procesu regenerace buněk a přírodní látky v nich obsažených mají příznivý vliv na lidské zdraví.

Kromě toho je jíl savý, (to znamená, že může absorbovat nečistoty z kůže, prach , toxiny, jedy a chemické látky na povrchu pokožky, které mají ještě dost času, aby se nedostaly do krevního řečiště.), je také schopný dodávat tělu významné minerály a stopové prvky, které v sobě obsahuje.

Vzhledem ke svému složení je to především křemen, hořčík, stroncium, vápník, železo, uhlík, fosfor a také hraje důležitou roli v buněčném metabolismu.

Zábaly, a to jak lokálně aplikované, tak zejména celo-tělové, působí na náš organismus na mnoha úrovních. Dle druhu aplikovaného zábalu dochází k přestupu léčivých látek skrz pokožku do těla a dále prohřátím oblasti dochází k aktivaci látkové výměny v těle. Buňky spodní vrstvy kůže tak mohou být pod neustálou "kontrolou" tří minerálů a to hořčíku, vápníku a fosforu, a ty jsou obsaženy v černém jílu a rašelině.

Se všemi těmito funkcemi, není divu, že se černý huminový jíl dostal do lázeňské péče o tělo i pleť.

 

Historie a tradiční využití:

Archeologické nálezy z celého světa dokazují že jílem se léčilo ještě dávno před tím, než naše předky napadlo využívat k léčení byliny nebo jiné prostředky. Hlínu používali jak vnitřně, tak i na bahenní koupele a obklady. Historie léčení jílem sahá několik tisíciletí zpátky.

Léčivé jíly

Historie a tradiční využití:

Archeologické nálezy z celého světa dokazují že jílem se léčilo ještě dávno před tím, než naše předky napadlo využívat k léčení byliny nebo jiné prostředky. Hlínu používali jak vnitřně, tak i na bahenní koupele a obklady. Historie léčení jílem sahá několik tisíciletí zpátky.

Léčba jílem v novodobé historii byla využívána i takovými kapacitami, jako byl Galén, Avicenna , Paracelsus a farář Sebastian Kneipp. Současným nejznámějším příznivcem léčby jílem je moravský bylinář J.A.Zentrich, který účinky a použití jílu zmiňuje dokonce v několika svých knihách : Gemmoterapie - přírodní léčba pupeny, Speciální metody fytoterapie, Terraterapie a aquaterapie - léčení zemí a vodou i ve své zatím poslední knize Apiterapie- přírodní léčba včelími produkty.

Jak vlastně prvního člověka napadlo použít k léčení jíl? Asi si všiml, že zvířata, ať už domácí nebo žijící ve volné přírodě, při zdravotních potížích využívají toho, co je vždy k dispozici. Například požití jílové vody pomáhá býložravcům, kteří se živí jedovatými bylinami, aby nedošlo k otravě. Nebo bláto ve formě obkladů, které si zvěř vytvářela válením v jámách s blátem. Válení v blátě například praktikují sloni i hroši v Africe i dnes. Papoušci v Peru mají zvláštní zvyk, hromadně se pravidelně krmí na jílové stěně. Údajně proto, že se živí převážně semeny rostlin. Rostliny ale „nechtějí“, aby jejich semena snědli ptáci, a proto produkují různé toxické látky, aby je před nimi ochránily. V důsledku toho papoušci každodenně přijímají v potravě značné množství toxinů. Následně si pak pomocí jílu svá těla čistí. A takových případů bychom našli jistě v přirodě mnoho.

Zápisky faráře Kneippa poskytují svědectví, že naši předkové žijící v souladu s přírodou uměli používat vše, co jim nabízela. Nejvíce přírodních prostředků využívali vždy nejchudší lidé, kteří si museli pomoci pokud možno sami. 

 

Tradiční staré recepty s využitím jílu:

Jílovými obklady se s úspěchem dříve i dnes léčily pohmožděniny, zánětlivá místa, otoky, podvrknutiny. 

Jílové obklady zabírají i na štípnutí od včel, vos a sršní.

Jíl vytahuje z těla zvířat i lidí horečku přiloží-li se na zanícené místo.

Jestliže pacient trpí úporným nadýmáním, je vhodné mu na břicho přiložit jílový obklad, který se po půl hodině vyměňuje. Jílovými obklady se velice dobře tiší lišeje, které způsobují urputné svrbění a pálení.

Využívání jílovité hlíny k léčení akutního zánětu slepého střeva (akutní apendicitida) je velmi rozšířeno v Číně. V evropských zemích apendix operativně odstraňují, zatímco v Číně se díky hliněným obkladům obejdou bez operace. Při prvních příznacích apendicitidy přikládají číňané hliněné obklady na břicho, do oblasti apendixu. Hlínu mění každé dvě až tři hodiny po dobu dvou až tří dní. Během této doby zánět vždy přejde.

Jílovým obkladem obložený bolavý krk se hojí přímo závratnou rychlostí.

Jílem se obkládají i nemocné orgány : játra, ledviny, plíce, trávicí ústrojí, klouby, krční páteř

Jíl můžeme přikládat na boláky, bércové vředy a hnisající rány.

Jílový obklad na záněty se používá studený, na některé potíže, např. boláky se používá teplý. 

Při práci s jílem se nesmí používat kovové nádobí a nářadí. Jednou použitý jíl se musí vyhodit, protože díky své absorbční schopnosti obsahuje jedovaté látky, které byly v těle.

Informace o jednotlivých jílech:

Léčivý jíl a hlína jsou získávány ze zemských vrstev, které vznikly v poslední době ledové. Nachází se v tzv. sprašové vrstvě, v hloubce asi 10 až 30 metrů pod zemí. Jsou velmi bohaté na anorganické jílové minerály jako bentonit, kaolinith, montmorilonit, slída, křemen, vápenec a obsahují stopové prvky jako křemík, vápník, železo, draslík, hořčík, sodík, stejně jako měď, mangan, nikl, selen a zinek a další.

Jíl je možný získat v nejrůznějších barevných odstínech, od hnědé, přes žlutou, zelenou, bílou až po růžovou. Zabarvení ovlivňuje rozdílná koncentrace oxidů hořčíku a železa. Podle toho se také částečně liší jeho účinky.

 

Popis

Svrchní vulkanogenní černé jíly se nachází asi 30 metrů pod povrchem země, kde si po tisíciletí uchovávají svou sílu bez vnějšího znečištění.

V dnešní době všudypřítomných chemických prostředků se nemůžeme divit nepříznivým efekům těchto látek. Ty se usazují v našem těle a způsobují nejrůznější onemocnění nebo kožní projevy.

Všechny druhy tělových zábalů okamžitě čistí pokožku, zlepšují krevní oběh, pomáhají v procesu regenerace buněk a přírodní látky v nich obsažené mají příznivý vliv na lidské zdraví.

Kromě toho je jíl savý. To znamená, že může absorbovat nečistoty z kůže, prach, toxiny, jedy a chemické látky na povrchu pokožky, které se ještě nedostaly do krevního řečiště.

Vzhledem ke svému složení obsahujícího křemík, hořčík, stroncium, vápník, železo, uhlíku a černou hlínu hraje důležitou roli v buněčném metabolismu.

Zábaly, a to jak lokálně aplikované, tak zejména celotělové, působí na náš organismus na mnoha úrovních. Dle druhu aplikovaného zábalu dochází k přestupu léčivých látek skrz pokožku do těla a dále prohřátím oblasti dochází k aktivaci látkové výměny v těle.

Buňky spodní vrstvy kůže musí být pod neustálou "kontrolou" tří minerálů a to hořčíku, vápníku a fosforu, a ty jsou obsaženy v černém jílu a rašelině.

Se všemi těmito funkcemi, není divu, že se černý huminový jíl dostal do lázeňské péče o tělo i pleť.

POUŽITÍ:

Při sezonních virozách, průduškových onemocněních, ušních a krčních potížích, bolestech šíje a páteře.

Při problémech se štítnou žlázou, při onemocnění ledvin a také při jaterních a žaludečních potížích.

Čistí póry a tím zabraňuje nepropustnosti pokožky.

Černá hlína se používaná pro léčbu akné a léčebu plísní. Při pravidelném ošetřování je možné dosáhnout úplného vyčištění.

Huminové zábaly, které jsou již po tisíciletí používány v léčbě chronických onemocnění k celkové detoxikaci.

Prokrvení

Hubnutí

Stimuluje lymfatický a oběhový systém

2x týdně po dobu alespoň 1 - 2 měsíce formou celotělového zábalu, nebo koupele a následně 1x za 4-6 týdnů

ZÁBAL: 15g prášku (2 zarovnané polévkové lžíce) smíchejte s teplou vodou (2-3 polévková lžíce). Smíchejte v porcelánové nebo skleněné misce a vytvořite lehce roztiratelnou hmotu.

Tu naneste rovnoměrně na celou plochu těla, přikrejte mikrotenovou folii nebo igelitem. Přikrejte dekou a nechejte 20 minut působit.

Poté se osprchujte bez použití mýdla a ješte 30 minut v teple odpočívejte.

 

Detailní popis produktu

Černý jíl 5 litrů

Jemně mletý prášek, který se svým obsahem huminových kyselin téměř vyrovná rašelině.

300 ml jílu smícháme s teplou vodou (cca 40°C). Můžeme přidat pár kapek éterického nebo výživného oleje (např. mandlový, olivový).

Mícháme, dokud se všechny látky dokonale nespojí v řídkou kaši.

Na tělo nanášíme v tenké, rovnoměrné vrstvě širokým, plochým štětcem.

Natřená místa přikryjeme igelitovou folii. Aby mohl jíl dobře pracovat, je potřeba tělo držet v teple, např. pod přikrývkou.

Nejvhodnějšími místy pro zábal jsou okolí břicha a boků, hýždě a stehna.

Necháme působit 20 minut.

Následně jíl opláchneme a pokožku natřeme tělovým mlékem s rašelinovým extraktem.

TIP

po přidání suché, mleté rašeliny nebo trochy rašelinové koupele získáme skvělý peeling.