Jódová koupel + ošetření a masáž zad

Jodová koupelJód se řadí mezi stopové prvky, což znamená, že ho naše tělo potřebuje pouze v nepatrném množství. Toto množství je však z hlediska správného fungování organismu velice důležité a pokud jej nezajistíme, mohou se objevit vážně zdravotní potíže.

Jód je totiž potřebný ke správné činnosti štítné žlázy, která dále prostřednictvím hormonů ovlivňuje látkovou výměnu v těle, přirozené životní tempo, odolnost proti stresu, plodnost, v průběhu těhotenství má vliv na rozvoj intelektu plodu a reguluje také rychlost růstu.

Podobného efektu jako je vstřebávání jódu pokožkou při návštěvě moře lze ovšem dosáhnout také jódovou koupelí, která má příznivý vliv na naše zdraví a to nejen díky přídavku jódu, ale pracuje rovněž s mechanickými a tepelnými účinky vody. Procedura probíhá ve vodoléčebné vaně naplněné vodou o teplotě přibližně 37°C, do níž se přidávají přípravky s obsahem jódu. Ten je následné vstřebáván pokožkou a nezanedbatelné množství se do těla dostává také inhalací. Při koupeli tak dochází k prokrvení tkání a zlepšení činnosti orgánů, zlepšuje se hojení ran, funkce nervů, včetně centrální nervové soustavy, jódová koupel dále podporuje výživu chrupavky, což napomáhá správné funkci kloubů. Z dlouhodobého hlediska má také významný vliv na snižování krevního tlaku a cholesterolu v krvi. Opomenout nelze ani lokální antiseptický a dezinfekční účinky.

Díky výše zmíněným vlastnostem je jódová koupel indikovaná zejména při léčbě revmatických onemocnění, dále při cévních nemocnění mozku, srdce, periferních cév a doporučuje se také při kožních či gynekologických potížích. Dopřát si ji však můžete nejen při akutních zdravotních problémech, ale také za účelem celkové regenerace, omlazení a prevence. Jejímu absolvování byste se však měli vyhnout v případě, že trpíte alergií na jód.

Baňkování + ošetření třezalkovým olejem + masáž zad

Po jodové koupeli indikujeme našim klientům ošetření baňkami a domácím třezalkovým olejem, což má ve spojení s předešlou koupelí blahodárné účinky na svalstvo a nervový systém. Baňkování se provádí cca 20 minut a my využíváme této doby ještě k ošetření páteře léčivým domácím třezalkovým olejem. U dlouhodobých potížích páteře totiž ošetření třezalkovým olejem umožní nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které vycházejí z páteře. Jeho použití je účinné také při roztroušené skleróze.

Celá procedura je zakončena krátkou masáží zad a šíje, která jen dovrší výsledný efekt úlevy pro zádové a šíjové svalstvo a celkový nervový systém.

Celá procedura trvá přibližně 50 min (20 min koupel, 15 min baňky a ošetření třezalkovým olejem, 15 min masáž). Tato terapie má silné uzdravující účinky.

Ceník Jódových koupelí

  • Jodová koupel + ošetření zad baňkami a třezalkovým olejem + masáž 20+15+15 min    5 x 400,- Kč tato cena platí pouze při plném odběru     celkem 2.000,- Kč
    Doporučeno 1 x týdně

Potřebujete více informací? Napište nám

Kontaktní informace

Romana Fojtíková (Margetová)
Šachetní 135
Královské Poříčí
356 01
Česká republika
IČ:
75550245
DIČ
Účet : ČESKÁ SPOŘITELNA :2425758369/0800