MANUÁLNÍ ZPROVOZNĚNÍ LYMFATICKÉHO SYSTÉMU

Manuální lymfatické masáže
jsou účelným prostředkem pro podporu či znovu obnovení činnosti lymfatického systému. Odborník pomocí speciální hmatové techniky stimuluje lymfu tak, aby se dostala do mízních uzlin a nezadržovala toxiny v lymfatických drahách. Užívá přitom malého tlaku  a nižší frekvence, než jsme zvyklí u klasických masáží. Lymfodrenáž NESMÍ BÝT SILNÁ a bolestivá!  Masírují se lymfatické dráhy na celém těle nebo jen určité partie. Manuální lymfatické masáže výrazně zlepšují samočistící detoxikační schopnost těla a posiluje imunitu. Ne vše však dovedou napravit správné hmaty maséra. Podstatnou součástí terapie je také spoluúčast pacienta, který musí dbát na správnou životosprávu, životní styl, držení těla či dýchání.
Používají se nejen jako prevence a léčba křečových žil, ale zásadní využití mají v medicíně při regeneraci pooperačních ran a rehabilitaci, kdy účinně odstraňují otoky a utišují bolest.

K pozitivním účinkům masáže dále patří:
boj s obezitou
dochází k odvodnění organismu a správnému fungování metabolismu
zlepšení celulitidy, akné či lupénky
předcházení nádorových onemocnění
prevence žilních otoků a bércových vředů

Masáže jsou jako prevence doporučovány lidem sedavého zaměstnání či naopak těm, jež musí dlouho stát. Vhodná je i pro sportovce pro odlehčení svalového napětí a vyčerpání. Manuální lymfatické masáže jsou příjemnou relaxační terapií, která však po jejím skončení vyžaduje odpočinek, neboť může vyvolávat nepříznivé reakce, mezi něž patří bolest hlavy nebo únava. Masáž by rozhodně neměli podstupovat ti, kteří zrovna trpí zánětlivými křečovými žílami, nádorovým, bakteriálním nebo virovým onemocněním.

Základem je, že lymfatické manuální masáže jsou vhodné hlavně pro ženy, které nemohou otěhotnět. Ty by měly navštěvovat tyto masáže pravidelně. Tělo se tak vyčistí a předpřipraví na příchod plodu do ,,čistého prostředí ".
Z hlediska bezpečnosti první dva měsíce, kdy se plod vyvíjí, masáže nedoporučujeme.

 Služba pro nastávající maminky

Těhotné ženy jsou velmi náchylné k otékání těla i nohou, a proto bychom po druhém měsíci těhotenství lymfodrenáže doporučili  jako prevenci proti otokům. A to pouze do osmého měsíce.
Tyto masáže slouží jako prevence těžkých nohou a otoků dolních končetin.
Manuální lymfatické masáže v těhotenství vedou k důkladnému prokrvení dolních končetin,
lymfa se lépe rozproudí, otoky nohou se zmenšují, následuje úleva a pocit lehkých nohou.
Dochází také ke zpevnění pokožky, snižuje se riziko vzniku strijí. Masáž je možné absolvovat v průběhu celého těhotenství a pokračovat po šestinedělí.

Objednávky přijímáme na telefonu: 722 585 248.

Ceník lymfatických masáží :

Manuální zprovoznění lymfatického systému masáží 50 min     10 x 600,- Kč     celkem 6.000,- kč
Doporučeno 1 x týdně

Denisa (4.7.2018)
Zhruba od 18 let jsem začala mít problémy s otoky nohou. Při počasí s vysokými teplotami mi otékaly nárty a kotníky. Vždy jsem se děsila horkých letních dnů, ve kterých si nebudu moci vzít páskové boty, aby nebyly vidět oteklé nohy. Pro mne jako pro ženu, a ještě k tomu mladou, to nebylo vůbec lehké. Každý se chce cítit dobře a líbit se. Navštívila jsem různé odborníky. Lékaři mi dělali testy krve, moči a ledvin. Prý jsem naprosto zdravá. Nasadili mi léky na žilní stěnu (prý by to mohlo být tím&hellip ​. Bez výsledku. Prášky jsem proto vynechala a začala hodně pít a nesolit. Bez výsledku. Začala jsem docházet do jednoho studia v Sokolově na lymfo kalhoty, kde mne do kalhot usadili na půl hodiny a tím to končilo. Opět bez výsledku. Na doporučení mé maminky jsem začala chodit do Institutu RM a objednala jsem se na deset lymfatických masáží. Už po druhé masáži jsem viděla výsledky. Po sedmi letech jsem našla skutečné odborníky, kteří mi pomohli. Romanka s Lenička mi aktivovaly ručními masážemi lymfu, a tak jsou mé nohy i v horkých letních dnech bez otoků. Jsem vděčná, že mi děvčata pomohla. Moc děkuji.

Marta (17.7.2018)
V roce 2015 jsem prodělala operaci prsu, při které mi byly odebrány uzliny. Od té doby jsem dva roky chodila od lékaře k lékaři, protože mi otékala ruka a moc bolela. Jediné, co mi bylo sděleno, že se to po těchto operacích stává a že mi nemohou pomoci. K těmto problémům mi byla diagnostikována těžká osteoporóza. Hledala jsem někoho, kdo by mi pomohl a našla jsem Institut RM. Začala jsem navštěvovat čchi-kung u cvičitelky Romanky. Toto cvičení mi posléze schválila i revmatoložka. Za deset měsíců se mi zlepšila záda i pohyblivost ruky. Zkusila jsem lymfatické masáže, i ty mi moc pomohly. Velmi děkuji Romance a Leničce za jejich pomoc a lidský přístup.

S. Popelková (17.2.2023)
Děkuji moc za manuální lymfatickou masáž horní poloviny těla. Je až neskutečné, že po masáži jsem to hned poznala na šatech, přes ruce jsem měla po masáži rukávy volné a když jsem k vám šla tak jsem je měla obtažené....

Zaujalo vás manuální zprovoznění lymfatického systému, nebo ho chcete někomu darovat pomocí dárkového šeku?
 Napište nám, rádi vám poradíme. Nezapomeňte do políčka Vaše zpráva*
zapsat název procedury o kterou máte zájem.

Kontaktní informace

Institut RM
Šachetní 135
Královské Poříčí
357 41
Česká republika
IČ:
75550245
DIČ
Účet : ČESKÁ SPOŘITELNA 2425758369/0800, IBAN: CZ22 0800 0000 0024 2575 8369, BIC: GIBACZPX

Všeobecné obchodní podmínky pro masérské, rekondiční a regenerační služby v Institutu RM, nebo v Letním centru Institutu RM.