Manuální zprovoznění lymfatického systému masáží

Manuální zprovoznění lymfatického systému masážíManuální lymfatické masáže jsou účelným prostředkem pro podporu či znovu obnovení činnosti lymfatického systému. Odborník pomocí speciální hmatové techniky stimuluje lymfu tak, aby se dostala do mízních uzlin a nezadržovala toxiny v lymfatických drahách. Užívá přitom malého tlaku  a nižší frekvence, než jsme zvyklí u klasických masáží. Masírují se lymfatické dráhy na celém těle nebo jen určité partie. Manuální lymfatické masáže výrazně zlepšují samočistící detoxikační schopnost těla a posiluje imunitu. Ne vše však dovedou napravit správné hmaty maséra. Podstatnou součástí terapie je také spoluúčast pacienta, který musí dbát na správnou životosprávu, životní styl, držení těla či dýchání. Používají se nejen jako prevence a léčba křečových žil, ale zásadní využití mají v medicíně při regeneraci pooperačních ran a rehabilitaci,       kdy účinně odstraňují otoky a utišují bolest.

K pozitivním účinkům masáže dále patří:

  • boj s obezitou
  • dochází k odvodnění organismu a správnému fungování metabolismu
  • zlepšení celulitidy, akné či lupénky
  • předcházení nádorových onemocnění
  • prevence žilních otoků a bércových vředů

Masáže jsou jako prevence doporučovány lidem sedavého zaměstnání či naopak těm, jež musí dlouho stát. Vhodná je i pro sportovce pro odlehčení svalového napětí a vyčerpání. Manuální lymfatické masáže jsou příjemnou relaxační terapií, která však po jejím skončení vyžaduje odpočinek, neboť může vyvolávat nepříznivé reakce, mezi něž patří bolest hlavy nebo únava. Masáž by rozhodně neměli podstupovat ti, kteří zrovna trpí zánětlivými křečovými žílami, nádorovým, bakteriálním nebo virovým onemocněním.

Služba pro nastávající maminky

Lymfatické manuální masáže dolních končetin pro těhotné provádíme každé úterý. Tyto masáže slouží prevence těžkých nohou a otoků dolních končetin. Manuální lymfatické masáže v těhotenství vedou k důkladnému prokrvení dolních končetin, lymfa se lépe rozproudí, otoky nohou se zmenšují, následuje úleva a pocit lehkých nohou. Dochází také ke zpevnění pokožky, snižuje se riziko vzniku strijí. Masáž je možné absolvovat v průběhu celého těhotenství a pokračovat po šestinedělí.

Objednávky přijímáme na telefonu: 722 585 248.

Ceník lymfatických masáží

  • Manuální zprovoznění lymfatického systému masáží 50 min     10 x 600,- Kč     celkem 6.000,-
    Doporučeno 1 x týdně

Potřebujete více informací? Napište nám

Kontaktní informace

Romana Fojtíková (Margetová)
Šachetní 135
Královské Poříčí
356 01
Česká republika
IČ:
75550245
DIČ
Účet : ČESKÁ SPOŘITELNA :2425758369/0800