Reflexní terapie - je velmi účinnou metodou alternativní medicíny. 

Ing. Jiří Janča CSc. (1924 – 2005)

Evropský proslulý terapeut alternativní medicíny, patří mezi přední odborníky a nejpopulárnější léčitele u nás.  Zahrnuje komplexní léčebné postupy, sloužící pro efektivní prevenci a účinnou pomoc při nemocech.

Reflexní terapie patří mezi léčebné metody pocházející z východní Asie. Její používání se odhaduje na více než 5000 let. Vychází z principu existence reflexních bodů,  tedy nervových zakončení všech orgánů lidského těla. Tyto reflexní plošky se nacházejí po celém těle, nejvíce se však využívají plošky nohou a rukou. Velkým benefitem je stejně jako u většiny metod vycházející z tradice východní medicíny prevence. Stimulací reflexních bodů stimulujeme orgány těmto bodům odpovídající a tím napomáháme jejich správné funkci. Velmi šetrně tak můžeme harmonizovat celý organismus.

Dnes je reflexní terapie využívána také k řešení již vzniklých zdravotních problémů a kromě preventivní funkce se může významně podílet také na zlepšení akutních a chronických problémů, výborně se hodí jako podpůrný doplněk standardní léčby.

Reflexní terapie obsahuje přímé i nepřímé uvolnění páteře a postupy na lůžku.

Vysokou hodnotou reflexní terapie je její diagnostická schopnost. Bolestivost v ploškách ukáže na oslabené orgány, a to často dříve, nežli člověk jakoukoliv disfunkci pociťuje. A stejně jako je lepší vrtat malý kaz než trhat celý zub, v případě oslabeného orgánu můžeme oblast nejen reflexně stimulovat, a také pomoci dalšími doplňkovými doporučeními, jak dané zatím drobné citlivosti pomoci a předejit tak opravdové disfunkci daného orgánu. Těmito doporučeními může být jak úprava stravování, dodání vitamínů a minerálů, doporučení pohybové aktivity, cvičení či dalších masáží.

 

Reflexní terapie patří k nejstarším léčebným metodám známým několik tisíciletí. Od dob technické revoluce a velké změny životního stylu opět nachází svoje uplatnění. Reflexní terapie je velice účinná na:

  • odstranění bolestí hlavy, krční páteře, bolestí zad a kloubů
  • pomáhá na artrózy, ekzémy, alergie
  • migrény, problémy se spánkem
  • gynekologické problémy a neplodnost
  • zažívací potíže
  • chronickou únavu a další potíže

 

Reflexní stimulace

Po zjištění příčin provedeme uvolnění krční páteře a pomocí reflexní stimulace pomůžeme k harmonizaci orgánů a celého těla. Odstraní se tak fyzické i psychické bloky, aktivují se přirozené sebeozdravné procesy a člověk cítí příliv energie.

 

Cena reflexní terapie :

  • Reflexní terapie 50 min ......    600,- Kč

Potřebujete více informací? Napište nám

Kontaktní informace

Romana Fojtíková (Margetová)
Šachetní 135
Královské Poříčí
356 01
Česká republika
IČ:
75550245
DIČ
Účet : ČESKÁ SPOŘITELNA :2425758369/0800